T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Turgutlu ilçemizde 08-09 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi alınacak güvenlik, sağlık tedbirleri ve yapılacak çalışmalar ile hazırlıklar konusu 06 Haziran 2024 Perşembe günü saat 11:00'de, Kaymakam Selami KAPANKAYA başkanlığında yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Koordinasyon Kurulu toplantısında değerlendirildi.
Toplantıya, Kaymakam Selami KAPANKAYA, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Sercan KARAÇALI, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet DURSUN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖLMEZ, ÖSYM Turgutlu Sınav Koordinatörü ve Manisa CBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali DEMİR, İlçe Nüfus Müdürü Aydan TÜFENKOĞLU ve Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan KIZIL katıldı.
YKS hakkında ÖSYM Turgutlu Sınav Koordinatörü ve Manisa CBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali DEMİR, toplantıya katılanlara bilgi verdi.
İlçemizde;
1-- YKS'de;
1.1.-- 08 Haziran 2024 Cumartesi günü ilçe merkezinde 27 binada yapılacak, saat 10.15'te başlayacak ve 165 dk. sürecek olan TYT'ye 6180 aday,
1.2.-- 09 Haziran 2024 Pazar günü ilçe merkezinde 18 binada yapılacak, saat 10.15'te başlayacak ve 180 dk. sürecek olan AYT'ye 4155 aday,
1.3.-- 09 Haziran 2024 Pazar günü ilçe merkezinde 2 binada yapılacak, saat 15.45'te başlayacak ve 120 dk. sürecek olan YDT'ye 356 aday sınava girecek.
TC. Kimlik belgesi hususunda problem yaşayabilecek adaylarımız için İlçe Nüfus Müdürlüğü 08.06.2024 Cumartesi günü 07:00 ile 17:00 saatleri arasında, 09.06.2024 Pazar günü 07:00 ile 15:30 saatleri arasında açık tutulacaktır.
Toplantıda, sınav süreleri içinde sınav yapılacak binaların yakınında, sınava girecek adayların rahatsız olmaması için otoların klakson çalmamaları, ambulans ve itfaiye araçlarının sirenlerinin çalışmaması, her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle dışarı yayın yapılmaması; düğün, asker uğurlama vs. konvoyları oluşturulmaması; bina hafriyat yıkımları, her türlü inşaat faaliyeti ile seyyar satıcı gürültüleri ve benzeri her türlü gürültünün yapılmaması gerektiği hususlarının vatandaşlarımıza duyurulması da kararlaştırıldı.
Toplantıya katılan üyeler sınavlara girecek tüm Turgutlulu adaylara başarılar dilediler.